16 Şubat 2012 Perşembe

Değmesin Ellerimiz

Yeni hobimiz smart tv. İşin içindeyim ya artık evimizde TV den internete bağlanıyoruz. TV de birşey yoksa ki biz çoğu zaman bulamıyoruz, you tube da geziniyoruz.
Bu akşam da Buika ile başladık ,sonra Türkçe bir şeyler aramaya başlamışız. Model ve Değmesin Ellerimizi dinledik. Videolar videoları açtı işte , Türkiye'nin her köşesinden farklı gençler ellerinde gitarlar şarkıyı çalıp söylemiş. 17-18 yaşlarında bu çocuklara bakınca birden aynı şeyleri hissettik. Gençlik ne güzel bir şey . Dupduru, yepyeni bir hayat. Hayatı bilmemek, hayal kurmak , belki büyük bir şirkette alt kattaki muhasebeci , ya da bütün gün benim gibi microsoft office esiri olacaksın , ya da böyle elinde bir gitar Dünya'yı gezeceksin. Ya da bambaşka , kim bilebilir . Bazen gözlerimi kapatırdım. Hep bir laboratuarda görürdüm kendimi nedense , bir şeyler icat etmek istemişim heralde... sonunda alakam olmadı :)
Ama ne güzel o hayalleri kurup ona koşmak için uğraşmak .. Sonra hepimiz ya da çoğumuz eriyip gidiyoruz zaman karşısında ister sokakta yatalım, ister sarayda yaşayalım zamana karşı eriyip gidiyoruz , yaşlanıyoruz , sadece fiziksel olarak değil , o umutlarımız, çabalarımız da daha duruluyor. Daha az şey istiyoruz, daha dolu oluyoruz , zamanımız olmuyor .. yaşamaya .. İsteyemeyeceğimiz şeyleri bilince köreliyoruz.

O yüzden gençlik çok güzel , bilmemek ve hayal etmek o heyecanı yaşamak .. Ben tekrar tekrar yaşayabilirdim galiba..

Ve işte favori gençlerimmmm !!!

http://www.youtube.com/watch?v=-pIpgJKY3l8

http://www.youtube.com/watch?v=miPcXejiX2o&feature=related

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder