1 Ocak 2014 Çarşamba

İlk gün yazısı

Yılın ilk günü ve daha güzel kocaman bir yıl gelecek olduğu için bugün biraz daha gelecek vadeden benim de bugünlerde takip etmekten / kullanmaktan keyif aldığım teknolojilerden yazmak istedim:)


1- YENİ SAĞLIK GADGET'ım: JAWBONE 

Yaklaşık bir aydır bileğimde nabzımı takip ederek beni izleyen jawbone ile yaşıyorum.
Sabahları bileğimi hafifçe uyararak beni uyandırıyor, onu telefonuma takıyorum ne kadar uyumuşum, kaç dakikada uykuya dalmışım , kaç saat derin uyuyabilmişim öğreniyorum.
Sonra gün içerisinde neler yediğimi not alabiliyorum. Kaç adım attığımı , kaç saat aktif ayakta yürüyor olduğumu, günde kaç saat hiç kıpırdamadan oturduğumu takip edebiliyorum.

Jawbone bileklik uzun süreli oturduğum zamanlarda beni uyarıyor, biraz kalkıp yürümem gerekli!
Güzel olan da bunları paylaşabilmem ve diğer jawbone'u olan arkadaşlarım ile birbirimizi takip edebilmemiz.
Jawbone ile kendi temel sağlığımı kontrol edebiliyorum, bu işin daha ilerleyebileceğini de biliyorum, gelecekte doktorlara bu arşiv ile gidip direk bilgi vermiş olabileceğiz..
2- YENİ YEMEK KİTABIM : duduklutencere.co

İkinci olarak da yakın bir arkadaşımın kardeşinin yeni aplikasyonu çok hoşuma gitti. Duduklutencere.  Daha genç ve küçük cocuk sahibi olan anneler için mükemmel. Müge daha önce bloğu yolu ile herkese ulaşıyordu ,ama uygulamasının daha başarılı olacağını düşünüyorum.  Alp yüzünden en beğendiğim tarif evde öksürük şurubu :)


3- YENİ  OKULUM: www.coursera.com

Son olarak ise okumaya doyamadığım için heralde ! Coursera free learning sitesine üye oldum.
Burada dünya çapında bir çok üniversiteden bedava dersler alabiliyorsunuz. İçinde Harward, Standford, Yale bile var. Tabi her ders değil ama tatmin edici.
Benim ilk dersim 14 Ocak'ta . Kendime bir değişiklik yaptım, onca yıllık matematik fen , mühendislik eğitiminden sonra Social Sciences konu başlığı altında derslere yazıldım.
Ders saatleri flexible. Tabi bu işin evden yapılabiliyor olması tabi benim gibi anneler için çok iyi :)
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder