29 Kasım 2014 Cumartesi

Güzel Amsterdam Evleri

Bu şehir, kendine has dış görüntüsü ile olduğu gibi iç dekorasyonlarıyla da bizim memleketten oldukca farklı :))))


Fotograf cekimi için gittiğimiz evlerde cok guzeldi.
Hollanda'da duvar, yer döşemeleri vs genelde ev sahiplerinin kendi işçiliği, bu yuzden cok farklı ve herkesin kendi zevkine ve becerisine ozgu tasarımlar görmek mümkün .


Bir çok mobilya hiç boyasız sadece üzerlerinde basit bir cila var, ama ağaç olarak kaliteleri çok iyi.Yüksek tavanlar , gri beton zeminler ,  içiçe girmiş yemek alanı , mutfak ve salon yanında alakasız bir giriş , ve o girişte olağanustu sasırtıcı bir piyano mesela. 
Ya da mutfakta kocaman bir tablo!!!  yine de begendigim bir tarzları var.

Onun dışında ise Aralık ayı burada çok önemli ! Madridden gemiyle Sinter Klaas gelmişşş . Dünya'nin bir başka dini yalanı..  Zamanında heralde katoliklik sempatik hale getirilmeye çalışılmış. Simdi ise işin sadece eglence kısmı var .
İlk hafta kanallardan botla geçmesini izlemeye gidip , yagmur altında saatlerce beklemiştik.
Gecen hafta Alp ile mektubumuzu yazdık ve hediyesini istedik.  Sinter Klaas'a mektup yazılınca 20 Kasım'dan (sanırım :)) 5 Aralık 'a kadar Piete' ler Sinter Klaas'tan minik hediyeler getiriyor.  ( bu aralar her hafta minik bir seyler alıyoruz)
5 Aralık ise buyuk aksam . 6 Aralık cumartesi sabah kapımızı acıyoruz ve büyük hediyemiz geliyor (ve tabi bu yuzden bugun Bart Smit'te  yarım saat sıra bekledim.  hotwheelslerimizi aldık. Kasaya geldiğimde hediyenin Sinter Klaas'tan mı olacağını sordular, ayrı ozel bir paket yapılıyor, kısacası sehir sizin yalanınıza ortak oluyor!!!)En büyük derdimiz ise Alp 'in Hollandaca ogrenmesi.
Ne yazıkki Hollandaca öğrenme surecini dili bilmeyen anne babalar olarak desteklemek zor.
Burada olan CITO değerlendirmesinde de bir sorun olmaması için simdi biraz araştırmalara başladım.
Yakın da 5 yasında cocuk nasıl hollandacayı söker diye yazarım umarımm :)5 yorum:

 1. Kıbrıs tatilinizde nereleri görmeniz gerekiyor, Kıbrıs’ta gezilecek yerler nereler, en meşhur bölgeler nerede diye merak ediyorsanız doğru adrestesiniz. Kıbrıs gezilecek yerler rotanızı bizimle birlikte oluşturabilirsiniz.
  http://www.otelkibris.com.tr/gezilecek-yerler/ #otel #kıbrısotel #tatil

  YanıtlaSil
 2. Salon tipi klimalar özellikle güçlü fan sistemleri sayesinde mekanlarda homojen hava dağılımını sağlama özellikleri ile bilinir. Standart olarak ek ısıtıcı takviyelidirler.
  Daha Fazla Bilgi İçin Sitemizi Ziyaret Ediniz.
  http://www.mitsubishiklima.com.tr/klima/ev-ofis-klimalari/salon-tipi-klima/
  #Salontipiklima #salontipiklimafiyatları #mitsubishisalontipiklima

  YanıtlaSil
 3. Kapalı alanlarda en uygun klima modellerinden biri olarak bilinen yer tipi klimalar, değişen kapasiteleri ile her mekan için özel olarak kullanılmaktadır.
  Daha Fazla Bilgi İçin Lütfen İnternet Sitemizi Ziyaret Ediniz.
  http://www.mitsubishiklima.com.tr/klima/ev-ofis-klimalari/yer-tipi-klima/
  #yertipiklima #yertipiklimafiyatları #mitsubishiyertipiklima

  YanıtlaSil
 4. Fotoğrafçılığı en ince ayrıntılarına öğrenmek, yeteneklerinizi keşfetmek, hobinizi profesyonelliğe taşımak ve adından söz ettiren bir fotoğrafçı olmak için en iyi fotoğrafçılık kursu Foto Life Akademi ailesiyle tanışın!
  http://www.fotografcilikkursu.com.tr/ #fotoğrafçılıkkursu #fotoğrafçılıkkursları #fotoğrafçılıkkursufiyatları

  YanıtlaSil
 5. SEO Akademi, teknolojiyi ve çağın gelişmelerini yakından takip ederek yüksek standartta eğitim vermektedir. Yaratıcı, problem çözme yetisine sahip, çağın gereklerine ayak uyduran, yeteneklerinin farkında bireyler yetiştirmek ve kurumlara özel çözümler sunmak ilkesiyle hareket eden eğitim merkezimiz sahip olduğu yetkinlikler ile sektöründe en güvenilir ve güçlü eğitim kurumudur.
  http://www.seoegitimzirvesi.com/hakkimizda/
  #seo #seoeğitimi #seoakademi

  YanıtlaSil